Zasklívání lodžií a zasklívání balkónů

Systém AluPlus

Do hliníkových profilů a plastových dílců zajišťujících posun křídel ve vodících kolejnicích a jejich následné otevírání jsou vsazeny skleněné tabule nejčastěji z plaveného čirého skla tl. 4–6 mm nebo izolačního dvojskla 16 mm. Dále je možno použít např.: kouřové sklo, zrcadlo, ornamentální skla, případně jiné výplně – Max desky, laminovanou dřevotřísku apod. Pohyb 1 - 10 posuvných křídel je zajištěn kolečky (nerezovými samomaznými ložisky s plastovou bandáží) zapuštěnými do plastových dílců v pravém a levém dolním rohu křídla.Posun křídla je veden horní a spodní kolejnicí, která je opatřena drenážními otvory pro odtékání dešťové vody. Pro těsnění křídel mezi sebou a křídel a profilů je použito kvalitní mohérové kartáčkové těsnění. Jeho přiléhavost zajišťuje téměř dokonalé utěsnění proti srážkám, větru a prachu.

V kombinaci s bočními uzavíracími profily je zajištěna téměř dokonalá těsnost celé konstrukce. Hliníkové profily jsou povrchově upraveny práškovým lakem bílé barvy RAL 9010 nebo eloxáží v barvě stříbrné. Ostatní barvy dle stupnice RAL za příplatek. Jednotlivá křídla se posunují pomocí tlaku ruky na jednu svislou hranu skla a zasunují se za první křídlo. Otevření je možné až do 4/5 zasklené plochy (při variantě 5-dílného posuvného zasklení). Při zavírání se ostatní křídla automaticky zachytávají o hranu posunovaného křídla. Posun prvního křídla je umožněn madlem.

Systém AluCombi

Combi

Konstrukční řešení systému vychází z rámového systému AluPlus.

Liší se jenom tvarem vertikálních profilů,které jsou zaoblené,tužší a tím umožňují posuvné dílce do vyšších stavebních otvorů /až 2,7 m/ Systém AluCombi je používán především pro hliníkové konstrukce v podobě altánů či přístřešků, dělících příček do interiérů.

Systém AluTerm

Systému je téměř identický se systémem AluCombi,ale použité profily mají přerušený tepelný most.Systém se dodává s izo sklem 16 mm.

Bezrámový systém AluVista

Bezrámový posuvný a otočný zasklívací systém z čirého bezpečnostního skla o tloušťce 6 mm a vodicích hliníkových profilů pro zasklení lodžií, balkónů a výklenků domů. Skleněné tabule jsou vsazeny do plastových dílců zajišťujících posun křídel ve vodících kolejnicích a jejich následné otevírání. 2 – 16 posuvných a otvíravých křídel pojíždí po spodní kolejnici v úrovni zábradlí a jsou vedena horní kolejnicí stejného tvaru (nezasahují do vnitřního prostoru lodžie či balkónu). Ve spodní kolejnici jsou vyraženy drenážní otvory pro odtékání dešťové vody .Ve spodní a horní rovině jsou průduchy pro trvalou infiltraci. Otevírání jednotlivých křídel je možné v jediném místě – v tzv. parkovišti, kde se křídla otáčí na čepech plastových dílů. Otevírání je možné na pravé či levé straně, popř. obou stranách zasklené lodžie, Spodní pojezdový i horní vodící profil jsou vyrobeny z hliníkové slitiny, povrchově upraveny práškovým vypalovaným lakem – komaxitem s předpovrchovou úpravou chromátováním. Tím je zaručena dostatečná antikorozní ochrana materiálu a velmi dlouhá životnost. Další standardně dodávanou povrchovou úpravou je stříbrný elox. Pro těsnění křídel mezi sebou a křídel a profilů je použito silikonové těsnění. Mytí skel pomocí běžných čistících prostředků bez abraziv je možné z vnitřní strany lodžie bez nutnosti vysazování křídel. Pro čištění profilů postačí vlhký hadr.

Systém je koncipován tak, aby byl použitelný pro všechny modulové rozměry i konstrukční soustavy. Bezrámový systém AluVista je používán především pro zasklívání balkónů a lodžií, popř. horní zasklení v altánech.

Bezrámový systém Optimi Kvadro

Bezrámový systém Optimi Kvadro pro zasklívání lodžií a balkónů je originální finský zasklívací systém z bezpečnostního tvrzeného skla a hliníkových profilů pro mobilní zasklení lodžií a výklenků domů.

Systém zajišťuje minimalizaci tepelných ztrát, ochranu proti hluku, prachu, dešti a sněhu, působí jako další překážka proti vniknutí do objektu.

Systém je vhodný pro lodžie různých tvarů,kde je osově strop proti zábradlí.Není tedy vhodný pro předsunuté balkony.

Výhody:

  • komplexnost dodávky umožňuje snadné a bezpečné mytí skel i z venkovní strany
  • nevyžaduje údržbu
  • neovlivňuje architektonický vzhled budovy a vyhovuje požadavkům pro jeho užití
  • montáž se provádí zevnitř lodžie, není potřeba lešení
  • skla jsou s Al profily slepena a snýtována
  • systém umožňuje téměř 100% možnost otevření lodžie

Skleněné díly / bezpečnostní tvrzené sklo tl. 6mm, hrany zabroušené / se posouvají v horním kolejničkovém vedení k boční stěně lodžie, ke které se otočí a zajistí . Otevření může být buď jen částečné a nebo úplné . Odsouvání skel je volitelné buď na jednu nebo druhou stranu.Možná je i varianta s otevírání na obou stranách. Po úplném uzavření lodžie se systém zajistí proti možnosti otevření zvenčí .

Horní a spodní vedení je z Al profilů opatřených plastovým práškovým potahem bílé barvy. Možnost lakování dle stupnice RAL. Systém je zavěšen na horním vedení, které je připevněno ke stropnímu prvku lodžie kotvami do betonu nebo šrouby do oceli .Držáky spodní kolejnice jsou zakryty venkovním i vnitřním parapetem z poplastovaného plechu Lindab.